CF26DDE835EC0 - CMPCT FLRLMP G24Q-3 Dulux D/E Base
Sylvania
In-Stock: 47 available locally (Gonzales, LA ) ( change location)
Catalog Number
CF26DDE835EC0
Manufacturer's Part Number
CF26DD/E/835/ECO/20673
Description
CMPCT FLRLMP G24Q-3 Dulux D/E Base
Dulux 26W Double Compact Fluorescent Lamp With 4 Pin Base, 3500K Color Temperature, 82 Cri, For Use With Electronic and Dimming Ballasts, Ecologic
Categories
Fluorescent Lamps - Compact Fluorescent Integrated Mark as Incorrect
UPC/GTIN
046135206733 / 00046135206733
Weight per unit
0.14 (lbs/each)
Stock Availability
Gonzales
47 (Check another store)
Baton Rouge
56
All Stores
405
Resources
Attachments
CF26DDE835EC0 - Specification Sheet
Other Links
CF26DDE835EC0 - Other
CF26DDE835EC0 - Other
CF26DDE835EC0 - Other
Images
CF26DDE835EC0 - Large Image
CF26DDE835EC0 - Small Image
CF26DDE835EC0 - Large Image
Tech Bulletins
CF26DDE835EC0 - Tech Bulletin
Features
Amperage Rating
Ballast Dependent
Lamp Type
DULUX D/E
Shape
T4X2
Voltage Rating
120 V
Wattage
26
Material, Color, and Finish
Base Type
G24Q-3 4-Pin
Color Rendering Index
82
Color Rendering Index (Cri)
82
Color Temperature
3500 k
Finish
Phosphor Coated
Dimensions and Weight
Length
6-1/2 in;166 mm
Descriptions
Description
Extra Long Description
SYL CF26DD/E/835/ECO/20673 CF26DDE8
Features
Long Description
Product Type
Compact Fluorescent Lamp
Short Description
Compact Fluorescent Lamp, 26 W, G24Q-3 4-Pin, 20000 h Life