CF26DD827EC0 - 26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 2700K Compact
Sylvania
Call nearest store for Item Price
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
CF26DD827EC0
Manufacturer
Sylvania
Manufacturer's Part Number
CF26DD/827/ECO/21113
Description
26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 2700K Compact
Dulux 26W Double Compact Fluorescent Lamp With 2 Pin Base, 2700K Color Temperature, 82 Cri, Ecologic For Use On Magnetic Ballast
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Integrated Non-Ballasted Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101619 - Compact fluorescent CFL lamps
UPC/GTIN
046135211133 / 00046135211133
Weight per unit
0.1414 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
Attachments
CF26DD827EC0 - Specification Sheet
Other Links
CF26DD827EC0 - Other
CF26DD827EC0 - Other
CF26DD827EC0 - Other
Images
CF26DD827EC0 - Small Image
CF26DD827EC0 - Large Image
Tech Bulletins
CF26DD827EC0 - Tech Bulletin
Suggest Substitute Item
Total availability: 0
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
M-Z
These alternate items can be purchased instead of CF26DD827EC0.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to CF26DD827EC0, though they may not be 100% alike.
Ge Ecolux®, 26 WTT, 105 V, 1710 LM, 2700 KV, 82 Cri, 6.67 In Length, G24D-3 Base...