F26DBX827EC0 - 26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 2700K Compact
Ge Traditional Lamps
Catalog Number
F26DBX827EC0
Manufacturer
Ge Traditional Lamps
Manufacturer's Part Number
F26DBX/827/ECO
Description
26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 2700K Compact
Ge Ecolux®, 26 WTT, 105 V, 1710 LM, 2700 KV, 82 Cri, 6.67 In Length, G24D-3 Base, 10000 HR Average Life
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Integrated Non-Ballasted Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101619 - Compact fluorescent CFL lamps
UPC/GTIN
043168976060 / 00043168976060
Weight per unit
0.2 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
47
Resources
Images
F26DBX827EC0 - Small Image
F26DBX827EC0 - Large Image
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 47
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
M-Z
Location Stock Available
Sweetwater
10 View Store
Terrell
4 View Store
These alternate items can be purchased instead of F26DBX827EC0.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to F26DBX827EC0, though they may not be 100% alike.
Compact Fluorescent Double Twin 2 Pin Lamp, Designation: CFD26W/827, 26 WTT, T4 ...
  • MFR Part #: S8325
  • Manufacturer: Satco
  • Find: Similar Items
S8325 - Satco
Check local availability
Total Availability: In Stock
Book Price
Each
QTY:
Add
Dulux 26W Double Compact Fluorescent Lamp With 2 Pin Base, 2700K Color Temperatu...