LED25.5T5H048GC8 - 25W Led T5HO 48" 50K Ballast Compatible Glass
Keystone
In-Stock: 42 available locally (Deer Park, TX ) ( change location)
Catalog Number
LED25.5T5H048GC8
Manufacturer's Part Number
KT-LED25.5T5HO-48GC-850-S-CP
Description
25W Led T5HO 48" 50K Ballast Compatible Glass
25.5W Led T5HO Tube, Shatter-Proof Coated Glass, Ballast Compatible, 4, 5000K, Smartdrive
Categories
Led Lamps & Modules - Shape & Circular Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Linear Straight(Fluor Replacement), U-Shape & Circular Lamps
UPC/EAN/GTIN
890949013137 / 0890949013137 / 00890949013137
Weight per unit
0.48 (lbs/each)
Stock Availability
Deer Park
42 (Check another store)
All Stores
572
Resources
Images
LED25.5T5H048GC8 - Small Image
LED25.5T5H048GC8 - Large Image
Attachments
LED25.5T5H048GC8 - Specification Sheet
N/A
Lamp Type
T5
Number Of Lamps
Wattage
25.5
Material, Color, and Finish
Base Type
G5
Color Temperature
5000
Housing Color
Descriptions
Construction
Frosted Shatterproof Glass
Description
Extra Long Description
Key KT-LED25.5T5HO-48GC-850-S-CP 25
Long Description
Product Type
25.5W Led T5HO Tube, Shatter-Proof Coated Glass, Ballast Com
Additional Information
Beam Angle
240
Circuit Type
Input Voltage
Ballast Dependent
Ip Rating
Lumens
Nominal Length
48 in