KTLF54T5841H0 - 54W T5 48" 41K 5000LM 85CRI Mini Bi-Pin
Keystone
In-Stock: 63 available locally (West Monroe, LA ) ( change location)
Catalog Number
KTLF54T5841H0
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
KTL-F54T5-841-HO-DP
Description
54W T5 48" 41K 5000LM 85CRI Mini Bi-Pin
F54T5HO, 4100K, 85 Cri, High Output Lamps, 25 PCS Per Carton
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Linear Fluorescent Straight La Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101605 - Fluorescent lamps
UPC/EAN/GTIN
890949006511 / 0890949006511 / 00890949006511
Weight per unit
0.23 (lbs/each)
Unit
Carton
Stock Availability
West Monroe
63 (Check another store)
All Stores
63
Resources
Images
KTLF54T5841H0 - Small Image
KTLF54T5841H0 - Large Image
Attachments
KTLF54T5841H0 - Specification Sheet
Features
Ballast Type
N/A
Lamp Type
T5
Number Of Lamps
N/A
Wattage
54
Material, Color, and Finish
Base Type
G5
Color Rendering Index (Cri)
80-89
Color Temperature
Housing Color
Descriptions
Construction
Frosted Glass
Description
Extra Long Description
Long Description
Product Type
Additional Information
Beam Angle
360
Circuit Type
Input Voltage
Ballast Dependent
Ip Rating
Lumens
Nominal Length
48 in