MVR320VBUH0PA - 320W ED28 Metal Halide Clear Mogul Base Pulserc
Ge Traditional Lamps
In-Stock: 1 available locally (Terrell, TX ) ( change location)
Catalog Number
MVR320VBUH0PA
Manufacturer's Part Number
MVR320/VBU/HO/PA
Description
320W ED28 Metal Halide Clear Mogul Base Pulserc
Metal Halide Lamp, 65, 4000 K, 31000 LM Brightness (Lumens), 320 W, Clear, Hard Glass Material, 20000 H Average Life, Mogul Base, M132/M154 Ansi Ballast Code, Non Dimmable, 3.5 In Diameter, 8.25 In Height, 30 % Mercury Content, 5.33 LB
UPC/GTIN
043168275019 / 00043168275019
Weight per unit
0.46 (lbs/each)
Stock Availability
Terrell
1 (Check another store)
Tyler
0
All Stores
5
Resources
Images
MVR320VBUH0PA - Small Image
MVR320VBUH0PA - Large Image
MVR320VBUH0PA - Large Image
Wattage
320
Color Temperature
4000 K
Diameter
3.5 in
Height
8.25 in
Descriptions
Description
Extra Long Description
GEL MVR320/VBU/HO/PA 27501 MULTIVAP
Long Description
Short Description
Metal Halide Lamp, 4000K, 320W, Clear, Mogul
Special Features
8.25IN Length
Additional Information
ANSI Ballast Code
M132/M154
Average Life
20000 h
Brightness (Lumens)
31000 lm
Lumens
Mercury Content
30 %