F34CX41WMEC0 - 34W T12 48" 4100K 87cri
Tungsram
In-Stock: 8 available locally (Stafford, TX ) ( change location)
Catalog Number
F34CX41WMEC0
Manufacturer
Tungsram
Manufacturer's Part Number
F34/CX41/WM/ECO
Description
34W T12 48" 4100K 87cri
F34/CX41/WM/Eco-T8-SPP New Technical Lamps
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Linear Fluorescent Straight La Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101605 - Fluorescent lamps
UPC/GTIN
043168664745 / 00043168664745
Weight per unit
0.68 (lbs/each)
Stock Availability
Stafford
8 (Check another store)
Houston RDC
0
All Stores
292
Resources
Other Links
F34CX41WMEC0 - Other
Images
F34CX41WMEC0 - Small Image
F34CX41WMEC0 - Large Image
Attachments
F34CX41WMEC0 - Specification Sheet
Wattage
34 MM
Material, Color, and Finish
Color Rendering Index (Cri)
87 W
Color Temperature
4100.0 KV
Dimensions and Weight
Diameter
1.5 in
Length
Descriptions
Description
34W T12 48" 4100K 87CRI