F32T8SPX35EC0 - *Delisted* 32W T8 48" 3500K 86 Cri Bi-Pin
Ge
Info icon No longer available or discontinued by the manufacturer.
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Quick Specs
Catalog Number
F32T8SPX35EC0
Manufacturer
Ge
Manufacturer's Part Number
F32T8/SPX35/ECO
Description
*Delisted* 32W T8 48" 3500K 86 Cri Bi-Pin
Fluorescent Lamp, 32 W; 48 Inch Nominal Length; Shape Designation T8; Style Re 835 Phosphor; G13 Medium 2 Pin Base; Initial Intensity 2950 Lumen; Color Rendering Index 86; Color Temperature 3500 K; Life 20000 HR; Standard Package 36 Per Case
Slang Terms
Suggest a New Term
Category
Unassigned
UNSPSC
UPC/EAN/GTIN
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
36
Resources
MSDS Sheets
F32T8SPX35EC0 - MSDS Sheet
Attachments
F32T8SPX35EC0 - Specification Sheet
Images
F32T8SPX35EC0 - Large Image
Suggest Substitute Item
Total availability: 36
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
Bridgeport
6 View Store
Jasper
12 View Store
M-Z
Prosper
1 View Store
Sweetwater
2 View Store
These alternate items can be purchased instead of F32T8SPX35EC0.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to F32T8SPX35EC0, though they may not be 100% alike.