F26TBX835AEC0 - 26W 4 Pin Triple Tube Biax GX24Q-3 3500K Compact
Ge Traditional Lamps
In-Stock: 4 available locally (Little Rock, AR ) ( change location)
Catalog Number
F26TBX835AEC0
Manufacturer
Ge Traditional Lamps
Manufacturer's Part Number
F26TBX/835/A/ECO
Description
26W 4 Pin Triple Tube Biax GX24Q-3 3500K Compact
Ge Ecolux®, 26 WTT, 120 V, 1800 LM, 3500 KV, 82 Cri, 5.2 In Length, GX24Q-3 Base, 17000 HR Average Life
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Integrated Non-Ballasted Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101619 - Compact fluorescent CFL lamps
UPC/GTIN
043168976169 / 00043168976169
Weight per unit
0.25 (lbs/each)
Stock Availability
Little Rock
4 (Check another store)
All Stores
14
Resources
Images
F26TBX835AEC0 - Small Image
F26TBX835AEC0 - Large Image
Features
Voltage Rating
120
Wattage
26
Material, Color, and Finish
Color Rendering Index (Cri)
82.0
Color Temperature
3500
Dimensions and Weight
Length
5.2
Descriptions
Description
Extra Long Description
GEL F26TBX/835/A/ECO 97616 PLUG IN
Long Description