MH1000APKIT31 - 1000W MH 5-Tap Ballast Kit
Keystone
Catalog Number
MH1000APKIT31
Manufacturer
Keystone
Manufacturer's Part Number
MH-1000A-P-KIT 3/1
Description
1000W MH 5-Tap Ballast Kit
1000W Metal Halide Ballast Replacement Kit, 5 Tap (120/208/240/277/480 V), With Capacitor, Brackets, and Mounting Hardware. Included Ballast: MH-1000A-P-Ca
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
High Intensity Discharge Balla - Hid Ballast Kits Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Hid Ballasts
UNSPSC
39101902 - High intensity discharge HID ballast
UPC/EAN/GTIN
890949003268 / 0890949003268 / 00890949003268
Weight per unit
23 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
Images
MH1000APKIT31 - Small Image
MH1000APKIT31 - Large Image
Attachments
MH1000APKIT31 - Specification Sheet
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 1
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
M-Z
Stephenville
1 View Store
These alternate items can be purchased instead of MH1000APKIT31.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to MH1000APKIT31, though they may not be 100% alike.
Magnetic Hid Kit, Probe, 1000 W, 120/208/240/277/480 V, 4.96 A;3.84 A;2.77 A;2....