LED80HIDEX39850D - *Delisted* 80W Led Hid Repl 50K 11300LM
Keystone
Catalog Number
LED80HIDEX39850D
Manufacturer's Part Number
KT-LED80HID-EX39-850-D-DP
Description
*Delisted* 80W Led Hid Repl 50K 11300LM
Led Hid Lamp, 360 ° Beam Angle, >83, 5000 K, 11300 LM Brightness (Lumens), 80 W, 120 to 277 V Ac, 0.73 A @ 120 V Ac;0.32 A @ 277 V Ac, 50000+ H Average Life, EX39 Mogul Base, Non Dimmable, 5.12 In Diameter, 11.4 In Height, Instant, 5 Yr Warranty, 4.65 LB
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Specialty Lamps & Modules
UPC/EAN/GTIN
890949012079 / 0890949012079 / 00890949012079
Weight per unit
4.65 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
2
Resources
Attachments
LED80HIDEX39850D - Specification Sheet
Images
Large Image - Large Image
Small Image - Small Image
LED80HIDEX39850D - Small Image
LED80HIDEX39850D - Large Image
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 2
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
Kenedy
1 View Store
M-Z
Mt. Pleasant
1 View Store
These alternate items can be purchased instead of LED80HIDEX39850D.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to LED80HIDEX39850D, though they may not be 100% alike.
Led Hid Lamp, 5000 K, 12000 LM Brightness (Lumens), 80 W, 120 to 277 V, Clear, 5...
  • Our Part #: LED80ED23.5750
  • Nacogdoches Availability: 23
  • Total Availability: In Stock
  • MFR Part #: LED80ED23.5/750
  • Manufacturer: Ge By Current Lamps
  • Find: Similar Items
LED80ED23.5750 - Ge By Current Lamps
Nacogdoches Availability: In Stock
Total Availability: In Stock
Book Price
Each
QTY:
Add
Led Hid Replacement Lamp, 80W, EX39 Base, 5000K, 120-277V Input, Directdrive (Ge...