F26DBX835EC0 - 26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 3500K Compact
Ge Traditional Lamps
In-Stock: 4 available locally (Deer Valley, AZ ) ( change location)
Catalog Number
F26DBX835EC0
Manufacturer
Ge Traditional Lamps
Manufacturer's Part Number
F26DBX/835/ECO
Description
26W 2 Pin Twin Tube Biax G24D-3 3500K Compact
Ge Ecolux®, 26 WTT, 105 V, 1710 LM, 3500 KV, 82 Cri, 6.67 In Length, G24D-3 Base, 10000 HR Average Life
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Fluorescent Lamps - Integrated Non-Ballasted Lamps Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Fluorescent
UNSPSC
39101619 - Compact fluorescent CFL lamps
UPC/GTIN
043168976084 / 00043168976084
Weight per unit
0.2 (lbs/each)
Stock Availability
Deer Valley
4 (Check another store)
Phoenix
0
All Stores
55
Resources
Images
F26DBX835EC0 - Small Image
F26DBX835EC0 - Large Image
Features
Voltage Rating
105
Wattage
26
Material, Color, and Finish
Color Rendering Index (Cri)
82.0
Color Temperature
Dimensions and Weight
Length
6.67
Descriptions
Description
Extra Long Description
GEL F26DBX/835/ECO 97608 PLUG IN CF
Long Description