2SLSTP2040DD120V - 2' Led Strip 2000LM 120V
Metalux
Catalog Number
2SLSTP2040DD120V
Manufacturer
Metalux
Manufacturer's Part Number
2SLSTP2040DD-120V
Description
2' Led Strip 2000LM 120V
Linear Led Striplight, 120 V, 0.19 A, 23 W, Cold Rolled Steel, White, 4000 K, 80, 50000 H Average Life, Dimmable, Painted, 2150 LM Brightness (Lumens), 23-7/16 In Length, 2-7/16 In Width, 2-7/16 In Height, 2.8 LB
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Lighting Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Led Architectural & Specification Lighting
UNSPSC
39112507 - Strip lights
UPC/GTIN
080083705788 / 00080083705788
Weight per unit
4.6999 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
32
Resources
Images
2SLSTP2040DD120V - Large Image
2SLSTP2040DD120V - Large Image
2SLSTP2040DD120V - Large Image
Specifications Sheets
2SLSTP2040DD120V - Specification Sheet
Attachments
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 32
Location search:
Distribution Centers
Location Stock Available
A-L
Location Stock Available
M-Z
These alternate items can be purchased instead of 2SLSTP2040DD120V.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to 2SLSTP2040DD120V, though they may not be 100% alike.