PRL1X1400X42C - PRL1X Interior 120/240 1P 3W 400A 42 Cu Bus
Eaton
Catalog Number
PRL1X1400X42C
Manufacturer
Eaton
Manufacturer's Part Number
PRL1X1400X42C
Description
PRL1X Interior 120/240 1P 3W 400A 42 Cu Bus
Eaton PRL1X Interior 120/240 1P 3W 400A 42 Cu Bus
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Enhanced Commodity Codes - Distribution Equipment Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Panelboard Boxes & Interiors
UNSPSC
39121103 - Panelboards
UPC/GTIN
786689363017 / 00786689363017
Weight per unit
150 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
93
Resources
Attachments
PRL1X1400X42C - Specification Sheet
Images
PRL1X1400X42C - Small Image
PRL1X1400X42C - Large Image
PRL1X1400X42C - Video
Brochures
PRL1X1400X42C - Brochure
Other Links
PRL1X1400X42C - Other
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
These alternate items can be purchased instead of PRL1X1400X42C.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to PRL1X1400X42C, though they may not be 100% alike.