ICN2P32N35I - 2-F32T8 120/277V Elec Bal
Advance
Catalog Number
ICN2P32N35I
Manufacturer
Advance
Manufacturer's Part Number
196865
Description
2-F32T8 120/277V Elec Bal
Fluorescent Ballast, Instant, 32 W, 120 to 277 V Ac, 0.49 A, Non Dimmable, 2 Lamps, 9.5 In Length, 1.3 In Width, 1 In Height, 0.89 Ballast Factor, 0.98 Power Factor, 50 to 60 HZ, Metal Housing Material, 10 % Total Harmonic Distortion, 0.350 KG/Ea
Slang Terms
Suggest a New Term
Categories
Electronic Fluorescent Ballast - Electronic Linear Fluorescent Mark as Incorrect
Suggest a New Category
Classification
Electronic Ballast
UNSPSC
39101901 - Fluorescent ballast
UPC/GTIN
781087069127 / 00781087069127
Weight per unit
0.7 (lbs/each)
Stock Availability
Local Store
Find nearby stock
All Stores
Resources
Specifications Sheets
ICN2P32N35I - Specification Sheet
Images
ICN2P32N35I - Large Image
ICN2P32N35I - Small Image
ICN2P32N35I - Large Image
ICN2P32N35I - Large Image
Attachments
Suggest Substitute Item
  Edit Mode: Please login to suggest improvements for this item. Close
Total availability: 2,346
Location search:
These alternate items can be purchased instead of ICN2P32N35I.
Jump To:
Similar Items
Similar items are close alternatives to ICN2P32N35I, though they may not be 100% alike.